Powrót do: Japan style

Uliczny japan style


Jednym z najciekawszych aspektów japońskiego stylu ubierania się, a więc japan style, jest zdecydowanie tzw. moda uliczna. Szczególnie intrygujący jest fakt, że jest to chyba moda o najmniejszym zasięgu na świecie – osoby ubrane w tym stylu spotkamy jedynie w Tokio i to tylko w jednej dzielnicy miasta, czyli dzielnicy Harajuku.

Mało popularny styl

Ciekawe jest zatem to, że tego typu japan style nie przeniknął zbyt intensywnie do innych krajów.Występujące tam stylistyki możemy wg znawców podzielić na dwa główne nurty: Takenokozoku (ang. bamboo shoot group) o raz tzw. gothic lolitas. Pierwszy z nich opiera się na strojach, zwanych cosplay’ami, które imitują kreacje postaci znanych głównie z mang i anime.

Pojawiają się tam jednak również bohaterowie Zachodnich tekstów kultury. Niezwykle popularne są stroje postaci znanych z sagi o Harrym Potterze czy też filmowej trylogii Matrix, która notabene sama opiera się na wielu wątkach z kultury i popkultury japońskiej.

japan_style_street

Styl gotycki

Styl gothic lolitas czerpie zaś swoje inspiracje z epoki wiktoriańskiej. Znajdziemy tutaj więc bufiaste rękawy i zapinane pod szyję bluzki oraz żakiety, gorsety, najróżniejszych rozmiarów i kształtów parasolki i torebki (swego czasu furorę robiły te w kształcie trumien).

Nie zabraknie oczywiście koronkowych sukni z falbankami i bardzo bladej cery, by twarzy nadać jak najbardziej porcelanowego wyglądu - wiele osób poszukuje właśnie tego typu rzeczy w japan style. Wszystko po to, aby wystylizowana w ten sposób osoba jak najmocniej kojarzyła się z XIX-wieczną laleczką brytyjskiej panienki.

Jeśli zaś komuś mało jest opisów i chciałby zobaczyć te niezwykłe dla Europejczyków kreacje na własne oczy – nie pozostaje chyba nic innego, jak wsiąść w samolot do Tokio i tam odnaleźć dzielnicę Harajuku, by następnie pławić się w modzie japan style.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy
Podobne artykuły:
Moda metalowa (2012-07-12)

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.