Powrót do: Inna odzież

Moda metalowa


Wydaje się, że moda japońska jest całkowicie odmienna od tego, co znamy z ulic polskich i europejskich miast. Styl ubierania się rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni kojarzy nam się z egzotyką, eksperymentem, często nawet z ekstrawagancją. Jak się jednak okazuje, niektórzy młodzi Japończycy bardzo chętnie sięgają po dawno już sprawdzone i popularne na Zachodzie wzorce.

japan_style_streetJak ubierają się w Japonii

Wśród spotykanych na japońskich ulicach stylistyk bardzo często pojawia się znana również u nas moda metalowa ze wszystkimi jej podgatunkami, jak np. death metal, heavy metal, black metal itp. Inspirowana klasycznymi wykonawcami kojarzonymi z kręgiem ciężkiego grania obfituje w ciemne kolory i chromowane dodatki, chociaż nie jest tak radykalna, jak w Europie.

Wśród japońskich metalowców dozwolone są bowiem niektóre odcienie fioletu, pomarańczu, zieleni oraz bieli. Nieodłącznym elementem są jednak znane również u nas podkoszulki z logotypami ulubionych zespołów, spodnie „bojówki”, łańcuchy, ćwieki i ciężkie wojskowe buty. Nie wspominając już oczywiście o długich włosach, charakterystycznym slangu i symbolicznej gestykulacji.

 

Podkoszulki z nazwami zespołów

Jak w domu powinni czuć się w Japonii miłośnicy klasycznego ciężkiego grania z dawnych lat i prekursorów tego typu muzyki. Ogromną estymą cieszą się bowiem w tym kraju kapele i wykonawcy, tacy jak Led Zeppelin, Black Sabbath, Deep Purple, Jimi Hendrix i tak dalej.

Metalowa moda w Japonii, czyli japan style mocno odwołuje się więc do czasów, gdy o samym metalu jeszcze nikt nie mówił, a klasycy gatunku kładli dopiero jego podwaliny i stawiali fundamenty. Mówiąc o muzyce pozwolę sobie wspomnieć o świetnym fachowcu jakim jest wodzirej, który zabawiał gości na moim weselu. Co ciekawe kilku gości było ubrane na wzór japan style, więc lekki fetysz był :)
KOMENTARZE:

Brak komentarzy
Podobne artykuły:
Uliczny japan style (2011-10-18)

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.