Powrót do: Japan style

Ubrania japan style a kontrola jakości w Chinach


Decydując się na prowadzenie współpracy handlowej z chińskimi firmami, to decydujemy się na import towarów z tego kraju. W tym wypadku musimy przełamać wiele barier, które czyhają na naszej drodze. Istotną rolę w tym procesie odgrywa kontrola jakości w Chinach, zarówno weryfikująca wiarygodność naszego partnera handlowego jak i jego produktów, które kupujemy.

japan_style_streetUbrania z Chin

Nie można przecież zapłacić dużo pieniędzy zupełnie obcej osobie, z którą się rozmawiało telefonicznie bądź mailowo. Należy pojechać do fabryki i na własne oczy sprawdzić i czuwać nad całym procesem produkcji lub pakowania. Nie oznacza to, że każda chińska firma chce nas oszukać, jednak to odległy kraj, o odmiennej kulturze i mogą zajść różne niekoniecznie celowe konflikty.

Źle uzgodniona cena, lub źle dobrany kolor produktu lub niezgodna ilość, to najczęstsze problemy niedogadania się z chińskimi producentami. W tym wypadku warto zatrudnić firmę zewnętrzną, pośrednika, który za odpowiednie wynagrodzenie będzie czuwał nad naszymi zakupionymi towarami od wstępnych negocjacji po transport do naszego kraju.

chinyHandel z Chinami

To częsty sposób prowadzenia handlu przez polskie firmy, gdyż często nie ma fizycznej możliwości aby przyjechać do fabryki chińskiej i samemu dograć wszystkie umowy. Warto znaleźć firmę zajmującą się kontrolą jakości towarów, które mamy zamiar sprowadzić.

Z reguły nie jest to trudne, gdyż firmy pośredniczące mają doświadczenie w kontroli jakości różnego rodzaju towarów z Chin. Do najpopularniejszych kontroli jakości należą kontrole sprzętu rtv i agd, oraz odzieży, gadżetów czy akcesoriów samochodowych.

To wszystko oczywiście również dotyczy produktów typu japan style, ponieważ to właśnie te produkty są często produkowane w takich miejscach - a transportowane są zazwyczaj drogą lotniczą lub morską.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.