Powrót do: Japan style

Ubrania japan style a kontrola jakości w Chinach


Decydując się na prowadzenie współpracy handlowej z chińskimi firmami, to decydujemy się na import towarów z tego kraju. W tym wypadku musimy przełamać wiele barier, które czyhają na naszej drodze. Istotną rolę w tym procesie odgrywa kontrola jakości w Chinach, zarówno weryfikująca wiarygodność naszego partnera handlowego jak i jego produktów, które kupujemy.

japan_style_streetNie można przecież zapłacić dużo pieniędzy zupełnie obcej osobie, z którą się rozmawiało telefonicznie bądź mailowo. Należy pojechać do fabryki i na własne oczy sprawdzić i czuwać nad całym procesem produkcji lub pakowania. Nie oznacza to, że każda chińska firma chce nas oszukać, jednak to odległy kraj, o odmiennej kulturze i mogą zajść różne niekoniecznie celowe konflikty.

Źle uzgodniona cena, lub źle dobrany kolor produktu lub niezgodna ilość, to najczęstsze problemy niedogadania się z chińskimi producentami. W tym wypadku warto zatrudnić firmę zewnętrzną, pośrednika, który za odpowiednie wynagrodzenie będzie czuwał nad naszymi zakupionymi towarami od wstępnych negocjacji po transport do naszego kraju.

chinyTo częsty sposób prowadzenia handlu przez polskie firmy, gdyż często nie ma fizycznej możliwości aby przyjechać do fabryki chińskiej i samemu dograć wszystkie umowy. Warto znaleźć firmę zajmującą się kontrolą jakości towarów, które mamy zamiar sprowadzić. Z reguły nie jest to trudne, gdyż firmy pośredniczące mają doświadczenie w kontroli jakości różnego rodzaju towarów z Chin. Do najpopularniejszych kontroli jakości należą kontrole sprzętu rtv i agd, oraz odzieży, gadżetów czy akcesoriów samochodowych.

To wszystko oczywiście również dotyczy produktów typu japan style, ponieważ to właśnie te produkty są często produkowane w takich miejscach - a transportowane są zazwyczaj drogą lotniczą lub morską.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.