Powrót do: Inna odzież

Moda jeździecka - Jaka odzież dla jeźdza i dla jego konia?


Jak wiadomo każdy z nas lubi realizować swoje marzenia z dzieciństwa. Wielu ludzi, którzy posiadają swoje konie i stadniny organizują liczne pokazy związane z westernem i chętnie poprzez to spełniają swoje dziecięce marzenia na przykład w stroju kowboja. Nie jest to jednak tanie przedsięwzięcie, gdyż dodatki związane z westernem zarówno dla konia jak i jeźdźca są stosunkowo drogie, ale jak to się mówi za marzenia trzeba płacić.

Jak się ubrać do jazdy konnej?

Każdy jeździec na westernie ubrany jest  w odpowiedni strój i charakterystycznymi jego częściami są ostrogi, kapelusz, czapsy i buty westernowe. Propozycji owych produktów na rynku jest bardzo dużo także jest w czym wybierać. Najważniejszy jest kapelusz i płaszcz, po którym jeździec wyróżnia się z tłumu. Koszt takiego zestawu waha się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Wszystko zależy marki, materiału i jakości. Jeżeli chodzi o buty westernowe to kosztują porównywalnie tyle samo co buty normalne do jazdy konnej.

Jak przygotować konia

Jeżeli chodzi o wyposażenie konia na western to wybór jest ogromny. Znajdziemy bowiem przeróżne akcesoria westernowe takie jak: siodła, bosale, ogłowia, popręgi westernowe, strzemiona westernowe, kiełzna, wodze, haltery, kantary, wytoki, napierśniki, pady, derki oraz ochraniacze. Wybór jest naprawdę ogromny i wszystko zależy od upodobań jeźdźca, który sam decyduje jak ma wyglądać jego westernowy koń.

Szybkie zakupy

Warto jednak przemyśleć swoje zakupy i dobrać wszystkie akcesoria westernowe zarówno dla jeźdźca jak i dla konia w taki sposób, żeby ze sobą współgrały i tworzyły jedną całość, która będzie zachwycać wszystkich ludzi ceniących sobie western. Nie zapominajmy jednak w całej zabawie, że najważniejszy jest nie wygląd konia, a odpowiednie żywienie koni.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.