Powrót do: Inna odzież

Miałeś wypadek? Masz prawo do odszkodowania


Odszkodowanie po wypadku przysługuje nawet wtedy, gdy wypadek spowodowany został z winy poszkodowanego. Możliwa kwota do uzyskania jest wtedy niższa, ale i tak warto o nią walczyć.

Koszty poniesionych strat

Osoby, które były sprawcami wypadku, w którym ucierpiały, często nie zdają sobie sprawy, że także wtedy mają możliwość wywalczenia odszkodowania. Dzięki temu mogą pokryć koszty poniesionych strat, zarówno psychicznych, jak i tych możliwych do oszacowania, jak koszty leczenia, rehabilitacji i powrotu do zdrowia. Uzyskanie odszkodowania w zależności od konkretnej firmy ubezpieczeniowej może trwać dłużej lub krócej.

Załatwianie formalności

Dlatego też warto jak najszybciej po zdarzeniu zabrać się za załatwianie wszystkich formalności. Jeżeli nie wiesz, gdzie i do kogo zwrócić się z roszczeniem, dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług dobrej kancelarii prawnej.

Na rynku usług prawniczych sporo jest kancelarii wyspecjalizowanych w uzyskiwaniu odszkodowań od ubezpieczycieli oraz w dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej. Wybór takiej kancelarii jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż skorzystanie z usług jakiegokolwiek prawnika, który nie specjalizuje się tylko w odszkodowaniach. Kancelarie odszkodowawcze dysponują potężną wiedzą i doświadczeniem, doskonale radzą sobie z prowadzeniem spraw w naprawdę trudnych przypadkach, działają szybko i sprawnie.

Odzyskiwanie odszkodowania

Ważną zaletą jest również fakt, że za świadczone usługi nie pobierają wynagrodzenia z góry. Osoba poszkodowana nie musi więc wykładać dodatkowych środków na obsługę prawną. Wynagrodzenie dla prawników pochodzi bowiem z kwoty uzyskanego odszkodowania. Klient już na etapie podpisywania umowy jest dokładnie informowany, jaki procent wygranej kwoty trzeba będzie przeznaczyć na wynagrodzenie prawników.

Oczywiście, korzystanie z usług kancelarii odszkodowawczych wiąże się z tym, że odszkodowanie po wypadku będzie pomniejszone o prowizję dla kancelarii, ale korzyści i tak są dużo wyższe. Bez pomocy profesjonalnych prawników zwykle nie udaje się uzyskać tak wysokich kwot świadczeń, jak w przypadku korzystania z ich usług.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.