Powrót do: Japan style

Historia obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu - Auschwitz-Birkenau Tour


Obóz koncentracyjny na terenie włączonego do Rzeszy Oświęcimia powstał już w 1940, czyli w trakcie II wojny światowej. Na początku trafiali tu przede wszystkim polscy więźniowie polityczni, ale później można było dostać się do obozu w zasadzie za najmniejsze przewinienie.

Zwiedzanie obozu koncentracyjnego

Nie potrzeba było dużo, aby człowiek został schwytany i umieszczony w obozie śmierci. W obozach przebywali przede wszystkim polscy Żydzi oraz przedstawiciele innych narodowości, którzy z czasem mieli już świadomość, że nie jest to tylko obóz pracy, ale tak naprawdę obóz śmierci i trzeba wiele znieść, aby to przeżyć.

Po 1941 roku, a więc po rozpoczęciu konfliktu między III Rzeszą a ZSRR, do obozu zaczęto wysyłać również jeńców z Armii Czerwonej. Liczba mieszkańców obozu powiększała się w zastraszającym tempie. Tak naprawdę nie sposób zliczyć, ilu było obozowiczów.

Dzień Pamięci o Holokauście

Podaje się, że było ich ponad milion lub nawet więcej. W 2005 roku dzień 27 stycznia został ustanowiony przez ONZ Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holokauście, który pozwala na wspomnienie tragedii, która miała miejsce jeszcze nie tak dawno temu.

Auschwitz-Birkenau Tour odbywają się przez cały rok. Szczególnie zimą można będzie zrozumieć, jak wiele przeżyli tu ludzie przebywając w bardzo nieszczelnych barakach. Latem natomiast mieszkańcom doskwierał niesamowity upał. Smród od ludzi, którzy nie mogli zadbać o swoją higienę był nie do zniesienia.

Każdy, kto znalazł się w obozie miał świadomość tego, że jest to praktycznie droga w jedną stronę. Niestety, w większości przypadków tak właśnie było.

Źródło: Cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.