Powrót do: Japan style

Onyx kamień do nowoczesnych wnętrz


Nazwa onyx określa dwa różne rodzaje skał. Może oznaczać onyks krzemionkowy, zwykle czarny z białymi smugami, podobny do chalcedonu, który najczęściej jest wydobywany w Brazylii i Meksyku oraz kamień o strukturze wapiennej, nazywany również onyksem alabastrowym lub egipskim. Charakteryzuje się brązowym lub jasnozielonym odcieniem, pochodzący z Pakistanu. Z mineralogicznego punktu widzenia jest klasyfikowany jako odmiana chalcedonu, to znaczy kwarcu, występującego w zwartych mikrokrystalicznych masach o jednorodnych, nieprzezroczystych lub półprzezroczystych odcieniach.

Czym charakteryzuje się onyx kamień?

Delikatna struktura i najczęściej spotykany czarny odcień tego tworzywa sprawiają, że onyx kamień wyjątkowo dobrze nadaje się do prac grawerskich. Jest on w stanie stworzyć idealne tło, na którym można umieścić jaśniejsze i bardziej błyszczące kamienie, Należy jednak pamiętać, że warstwy kamienia są zawsze równoległe i kolorowe. Tak zwany sardonyks jest zazwyczaj pomarańczowym, czerwonym lub brązowym onyksem i ta odmiana jest określana jako onyks karmelowy. Istnieje również odmiana, która stanowi połączenie czerwieni i bieli. Natomiast czarny, arabski i zielony onyks są uznawane za najbardziej wartościowe odmiany tego kamienia i są one najczęściej wykorzystywane do tworzenia biżuterii.

Ciekawe odmiany onyxu

Bardzo popularną odmianą onyxu kamienia jest marmurowy onyks pakistański, który cechuje się zróżnicowaną gamą kolorystyczną. Z tej odmiany onyksu wytwarza się wyroby w kolorach od białego, kremowego i słomkowego do produktów o odcieniach zielonych, czerwonych, a nawet brunatnych. Przykładem tego może być wazon wykonany z onyksu pakistańskiego w kolorze brązowo- kremowym z dodatkiem zieleni i delikatnymi odcieniami bieli lub popielniczka wykonana z onyxu bianco z dominacją bieli i zieleni.

Wyroby z tego kamienia są chętnie wykorzystywane do dekoracji wnętrz nie tylko ze względu na swoje estetyczne właściwości, ale także z tego powodu, że charakteryzują się cechami zdrowotnymi, łagodzą zmiany skórne i przeciwdziałają rozdrażnieniu.

Ulubiony kamień architektów?

Kamień Onyx jest też chętnie wykorzystywany przez architektów i dekoratorów wnętrz ze względu na dużą przepuszczalność światła, dzięki czemu można pomieszczeniu nadać jasny, optymistyczny wygląd i wydobyć z poszczególnych elementów wystroju ich unikalny rysunek.

Dlatego z onyxu są wykonywane podłogi, blaty w łazienkach i kuchniach, lady w restauracjach i barach, a nawet wykonywane są onyksowe ściany. Należy podkreślić, że stał się on jednym z najpopularniejszych luksusowych kamieni wykorzystywanych jako materiał wykończeniowy, służący do aranżacji wnętrz łazienek i kuchni. Znalazł również zastosowanie jako komponent wielu oryginalnych dekoracji.

 Zobacz na: https://salonmarbella.pl/onyx-avana/
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.