Powrót do: Inna odzież

Importer z Chin popularnym zawodem nie tylko w branży odzieżowej


Import z Azji jest obecnie bardzo popularnym zajęciem. Dotyczy również to branży odzieżowej. Jak wskazują najnowsze statystyki w Polsce najpopularniejszy jest obecnie towar z Chin. W tej kwestii odnotowuje się od lat znaczny wzrost i można powiedzieć, że import z Chin jest jednym z najlepiej opłacalnych importów.  

Importer z Chin dobrą profesją?

Co powoduje, że Polacy tak chętnie importują  stamtąd towary i czy faktycznie można na tym zarobić sporo pieniędzy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wśród firm importujących z tego kraju można wyróżnić przedsiębiorstwa bardzo zadowolone ze współpracy z kontrahentami azjatyckimi, jak również takie, które twierdzą, że jest to mało opłacalny biznes.

Wszystko bowiem zależy od tego jakie towary są importowane i w jakich ilościach. Import z Chin jest opłacalny pod warunkiem, że znajdziemy tam właściwego kontrahenta, który profesjonalnie podchodzi do współpracy z przedsiębiorstwami zagranicznymi i przede wszystkim jest uczciwy. Proces importu z Azji towarów, co prawda niesie za sobą ryzyko, ale nie można z góry zakładać, że coś pójdzie nie tak.

Na co uważać, przy imporcie towarów?

Główne zarzuty jakie padają na azjatyckich kontrahentów to takie, że nie są uczciwi i często zdarza się, że towar eksportowany do Polski znacznie się różni o tego jaki miał być. W ten sposób wielu nieuczciwych eksporterów stworzyło pewien stereotyp, o tym , że wszystko co importujemy z Chin jest niskiej jakości i nie nadaje się do sprzedaży. W rzeczywistości jest inaczej.

Wiele firm korzysta także usług firm doradczych, które oferują import z Chin, np. IznTrade.com. Importer z Chin znajdzie naprawdę rzetelnych producentów oferujących towary przyzwoite jakościowo.

Rzetelni kontrahenci z Azji.

Kontrahenci z Azji to przede wszystkim bardzo znane przedsiębiorstwa produkcyjne, które są cenione na całym świecie. Niekiedy zdarza się tak, że ktoś podszywa się pod ich markę i w ten sposób oszukuje polskich importerów. Ponadto wiele firm azjatyckich jest bardzo cenionych za swoje wyroby, które spełniają wszystkie wymogi prawne i jakościowe. Ich niska cena sprawia, że warto je więc importować do Polski i sprzedawać ze znacznym zyskiem. Nie wszystko oczywiście opłaca się importować, ale jest bardzo szeroka gama wyrobów, na których naprawdę można sporo zarobić i są one na tyle popularne w Polsce, że z łatwością można znaleźć na nie nabywców.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.