Powrót do: Japan style

Moda Japońska zaskakuje!


Kultura i moda japońska są dla nas cały czas zjawiskiem bardzo egzotycznym. Dowodem na to było zamieszanie w polskim Internecie, które rozgorzało, gdy jeden z portali plotkarskich opublikował ślubne zdjęcia młodych azjatyckich par w mundurach nazistów.

Ubiór pary młodej na weselu

A konkretnej – pan młody ma na tych zdjęciach strój z III Rzeszy, pani młoda zaś jest przebrana za robota imieniem Chii. Jak się bowiem okazuje, przebrania młodych Japończyków i innych Azjatów biorących ślub niewiele mają mieć wspólnego z hitleryzmem – stroje są nawiązaniem do znanej w Kraju Kwitnącej Wiśni mangi Chobits.

Przebieranie się z różnych okazji w stroje z kultowych serii mang czy anime to w Japonii codzienność. Zarówno dorośli, jak i dzieci, kobiety i mężczyźni, przebierają się tam za postaci znane z kart komiksów czy ekranów TV. W Kraju Kwitnącej Wiśni takie zachowanie nie budzi niczyjego zdziwienia.

Stylizacje modowe

W tym konkretnym przypadku nawiązanie do kultowego Chobits widać szczególnie w stroju panny młodej, a szczególnie – uszach. Stylizowane na długie i szpiczaste, małżowiny naśladują wygląd bohaterki mangi, imieniem Chii. A ponieważ, co wszyscy w Japonii wiedzą, Chii jest perscomem, czyli osobistym robotem, nikogo taki nietypowy i oryginalny kształt uszu nie dziwi.

Japoński styl

Skąd w tym wszystkim jednak pan młody w mundurze? Cóż, wyobraźnia azjatyckich, w tym również japońskich scenarzystów potrafi tworzyć naprawdę niezwykłe historie i mieszać ze sobą, zdawałoby się, zupełnie nie pasujące wątki. Ale nie mamy zamiaru zdradzać ani fabuły, ani inspirujących pomysłów na kolejne kreacje, w jakie w każdym odcinku ubiera się Chii.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy
Podobne artykuły:
Buty japan style (2011-09-07)
Sukienki japan style (2011-09-08)
Bluzy japan style (2011-09-16)

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.