Powrót do: Inna odzież

Decora - japan style


Wśród japońskich nastolatków nie obowiązuje jedna, dominująca moda. Na ulicach Tokio i innych miast Kraju Kwitnącej Wiśni spotkamy młodych ludzi, którzy identyfikują się z bardzo różnorodnymi stylami ubioru. Jednym z bardziej znanych i charakterystycznych jest styl decora, przez wielu uważany na najpopularniejszy wśród dziewcząt z Japonii.

Jak sama nazwa wskazuje, decora polega na używaniu jak największej ilości ozdobników, dodatków i dekoracji do ubioru. Podążające za tą modą dziewczyny na głowie mają nieprawdopodobne ilości spinek i gumek, na rękach mnogość wszelkiego rodzaju bransoletek, a na twarzach błyszczące diamenciki i inne świecidełka.

Moda kawaii

Ważnym wyznacznikiem stylu decora jest również bardzo duża ilość kolorów, jakie stosowane są w ubiorze. Dominantą zazwyczaj jest barwa różowa w odcieniu gumy do żucia, jednak tak naprawdę – im więcej, tym lepiej. Moda ta wiąże się z modą kawaii, której nazwa w języku japońskim oznacza „śliczne”. Ten przymiotnik jest zresztą najważniejszym określeniem zarówno w stylu decora jak i kawaii – oba mają bowiem na celu, aby ubierająca się według ich wyznaczników osoba była się jak najbardziej śliczna, urocza i niewinna.

decora_japan_style

Moda z Japonii

Przez wielu miłośników mody Kraju Kwitnącej Wiśni uznawany za najoryginalniejszy styl wśród japońskich nastolatków, nieprzyzwyczajonych może przytłaczać ilością dodatków i aplikacji oraz zalewem różowego, cukierkowego koloru. Japonia powinna jednak już dawno przyzwyczaić nas, że w modowych poszukiwaniach lubi sięgać do przesady i przerysowania.

Ciekawe ubrania i ozdoby znajdziecie na japan style sklep, czyli w jednym z najbardziej znanych sklepów w tej branży - gorąco polecam!

japan_style_ubrania
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.