Powrót do: Japan style

Kominy przemysłowe - zalety


Kominy przemysłowe to konstrukcje, które zazwyczaj odpowiedzialne są za odprowadzanie gazów oraz spalin, które powstają w wyniku różnych procesów technologicznych.

Tak naprawdę kominy przemysłowe znajdują dość szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, dlatego zapotrzebowanie na nie jest dosyć wysokie. W każdym miejscu, gdzie wytwarza się duża ilość dymu czy spalin, taki komin przemysłowy może być dobrym rozwiązaniem.

Najczęściej konstrukcji te widzimy w zakładach produkujących stal, rafineriach oraz w zakładach petrochemicznych. Na rynku dostępnych jest wiele różnych kominów przemysłowych, które różnią się nieco pod względem zastosowania. 

Rodzaje kominów przemysłowych

Kominy przemysłowe można podzielić na kilka rodzai, które różnią się od siebie pod względem budowy oraz zastosowania. Najczęściej spotykanie są kominy przemysłowe z przewodami stalowymi w powłoce chemoodpornej, które są odporne na wszelkiego rodzaju chemię, która może pojawić się wraz z gazami.

Kominy_przemysloweInnym rodzajem kominów przemysłowych są te pokryte wykładzinom ze szkła boro-krzemowego. Stosuje się je najczęściej w przypadku gdy mamy do czynienia z  odprowadzaniem mokrych oraz chłodnych gazów. Czasem można także spotkać się z kominami, które posiadają przewody wykonane ze stali kwasoodpornej, jednak tego typu konstrukcje stosuje się przy gazach agresywnych.

Do odprowadzania suchych i gorących gazów wykorzystuje się kominy z wykładziną ceramiczną. Kominy przemysłowe dzielimy także pod względem ilości kanałów, ponieważ niektóre posiadają tylko jeden, a inne nawet kilka. 

Zalety kominów przemysłowych

Kominy przemysłowe są niezbędne w wielu przedsiębiorstwach, ponieważ skutecznie odprowadzają zbędne spaliny oraz gazy.

Dzięki nim można zapewnić dostęp czystego powietrza na halach produkcyjnych. Dzięki nim możliwe jest więc bezpiecznie funkcjonowanie na terenie wielu zakładów. Kominy przemysłowe bardzo dobrze i sprawnie odprowadzają spalin na odpowiednią wysokość.

Są one także odporne na działanie wysokich temperatur, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby je montować w miejscach bardzo wymagających, ponieważ są do tego przystosowane.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.