Powrót do: Akcesoria i dodatki

Sterylizator do butelki - Higiena to podstawa


Rodzice decydujący się na karmienie małego dziecka mlekiem z butelki muszą zdawać sobie sprawę, że o czystość takich butelek należy szczególnie dbać, gdyż niedokładne mycie butelek może przyczynić się później do problemów żołądkowych u dziecka. 

Jak poprawnie myć butelki do karmienia?

Butelki do karmienia należy myć w krótkim czasie po użyciu, gdyż w resztkach pokarmu szybko namnażają się bakterie. Butelki myjemy specjalnym płynem do mycia butelek lub zwykłym płynem do mycia naczyń.

W celu dokładnego umycia butelek należy skorzystać ze specjalnych szczotek do mycia, które umożliwiają dokładne wyczyszczenie każdego zakamarka butelki. Zwykłą gąbką do mycia naczyń czy ściereczką nie da się niestety do wszystkich miejsc dotrzeć. 

Czy samo mycie butelek wystarczy?

Sterylizator_do_butelkiNawet najdokładniejsze umycie butelek nie jest niestety wystarczające w przypadku najmłodszych dzieci. Dlatego kolejnym krokiem po umyciu butelek powinna być sterylizacja butelek i smoczków, która pozwala na pozbycie się z butelek wszystkich bakterii.

Sterylizację butelek można przeprowadzić na dwa sposoby. Jednym z nich jest zagotowanie wody w dużym garnku, a następnie wrzucenie do tej wody czystych butelek i gotowanie ich kilka minut. Drugim sposobem jest sterylizacja butelek z wykorzystaniem sterylizatora. 

Sterylizator do butelki [https://www.nanobebe.pl/sterylizator] to specjalny pojemnik do którego należy włożyć umyte butelki, wlać odrobinę wody, zamknąć i włożyć na kilka minut do kuchenki mikrofalowej. Takie działanie pozwoli na szybkie pozbycie się z butelek wszystkich bakterii, które mogłyby zaszkodzić dziecku.

Dużą zaletą sterylizatorów jest również fakt, że w zamkniętym sterylizatorze butelki pozostają sterylne przez dłuższy czas, nawet do 24 godzin. Dzięki temu można przeprowadzić sterylizację butelek wcześniej i gdy nadejdzie pora karmienia po prostu sięgnąć po sterylną butelkę. 

Sterylizacja z użyciem sterylizatora jest znacznie wygodniejszym sposobem niż gotowanie butelek we wrzątku. Jest również szybka, co może mieć duże znaczenie w przypadku dzieci karmionych wyłącznie przy użyciu butelki, gdyż takie dzieci używają kilku lub nawet kilkunastu butelek dziennie. 
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.