Powrót do: Japan style

Emo japan style


Wywodząca się z Japonii moda emo (którą określić można jaką pewną odmianę japan style) parę lat temu robiła sporą karierę również w Polsce. Zaczynając wywód na ten temat należy podkreślić, że emo w ubiorze, pochodzące z Kraju Kwitnącej Wiśni, powinno być rozgraniczane od muzyki emo, której początków należałoby się doszukiwać w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych w Stanach Zjednoczonych, głównie na Wschodnim Wybrzeżu.

Moda w stylu emo

Moda emo jest połączeniem kilku różnych stylistyk: głównie gothic, punk i skate, z elementami image’u rockowego. Charakterystycznym jej elementem są długie grzywki, zakrywające znaczną część twarzy, zazwyczaj barwione na czarno. Często spotykane są jednak również w wersji z utlenionymi lub doczepianymi pasemkami o różnych kolorach. Ważny jest także makijaż, opierający się na kontraście pomiędzy bladą, momentami wręcz kredowobiałą twarzą, a czarnymi obwódkami wokół oczu.

Przykładowe emo-symbole, które niektórym kojarzą się z japan style:

emojapanstyle emojapanstyle2

 

Motywy na ubraniach

Motywami, stosowanymi na ubraniach często bywają trupie czaszki, gwiazdki oraz postaci, wyglądające jak inspirowane bohaterami filmów Tima Burtona. W modzie emo ważna jest elegancja i dbanie o szczegóły oraz stan stroju, fryzury i makijażu. Dopasowane, obcisłe ubrania mają bowiem odróżniać członków tej subkultury od innych, szczególnie kojarzonych z chuligaństwem, przestępstwami, rozwiązłością seksualną i narkotykami.

Co to jest EMO

Emo pozycjonują się również bardzo wysoko w sprawach zdrowego trybu życia i kultury osobistej – nie palą papierosów, nie piją alkoholu, nie zażywają narkotyków. Są również wstrzemięźliwi seksualnie i nie popełniają przestępstw ani wykroczeń. No i rzecz jasna korzystają ze sklepów z japan style :)
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.