Powrót do: Inna odzież

Naturalny ubiór


W modowych i stylistycznych poszukiwaniach Japończycy sięgają do przeróżnych wzorców i inspiracji., które później przeistaczają się w modę zwaną japan style i oplatają wiele krajów. Zaskakiwać może pomysł na tzw. modę mori girls, czyli dziewczyny z lasu.

W największym skrócie i uproszczeniu jest to sposób ubierania się inspirowany nie tylko samą naturą i – jak nazwa wskazuje – lasem, ale również strojami, jakie w XVIII i XIX wieku zakładały na siebie kobiety, wychodząc na łono przyrody oraz motywami ludowymi, nie tylko z Kraju Kwitnącej Wiśni itp.

nautra_japan_style

Ubrania japan style

Ubrania w tym stylu utrzymane są w delikatnych i pastelowych kolorach, z którymi korespondują miękkie tkaniny. Od czasu do czasu paleta barw uzupełniana jest brązami lub odcieniami niebieskiego, szczególnie błękitem paryskim. Bardzo ważna jest również tzw. „płynna sylwetka” – oznacza to po prostu, iż stroje nie opinają ciała i nie są obcisłe, a delikatnie „spływają” na noszącą je osobę.

Tworzy to bardzo zwiewne i eteryczne wrażenie, nawiązujące do harmonii przyrody i jej wewnętrznego sensu jak również bywają inspiracją innej odzieży japan style. Pojawiają się tu również elementy nawiązujące do stylistyki romantycznej, dziergane wzorki odwołujące się do tradycji ludowych, a wszystko jest bardzo dziewczęce. Niezbędnymi elementami w stylu mori są dodatki – występuje tu cała mnogość kapeluszy, szczególnie słomkowych, delikatnych szalików i zwiewnych chust oraz apaszek.

Moda dziewczęca

Istnieje również bardziej dziewczęca i infantylna wersja tej mody, która również jest elementem japan style. W tym odłamie aż roi się od żywszych, bardziej rzucających się w oczy kolorów. Pojawiają się także dodatki, takie jak falbanki, wstążki i wszelkiego rodzaju świecidełka.
KOMENTARZE:

Brak komentarzy

Design downloaded from Zeroweb.org: Free website templates, layouts, and tools.